Renault Trafic osobowy

Idealny samochód dla towarzyskich osób uwielbiających podróżować powinien oferować wiele przestrzeni oraz przemyślanych rozwiązań. Właśnie taki jest Renault Trafic. Solidny, klasyczny design oraz dynamiczne kształty sprawiają, że auto samym swoim wyglądem już zaprasza w daleką podróż. Pojazd daje wiele możliwości aranżacji wnętrza, co jest rzadko spotykane wśród innych marek. Czym jeszcze wyróżnia się Renault Trafic?

Elegancja i przemyślany design

Renault Trafic to samochód do zadań specjalnych o eleganckiej i dynamicznej linii. Sprawdza się idealnie jako kompan dalekich, rodzinnych podróży albo trudów dnia codziennego. Solidny design oraz zaawansowane technologie czuwają nad komfortem podróżowania wszystkich pasażerów.
Grand Passenger, za sprawą wielu ciekawych rozwiązań, daje ogrom możliwości aranżacji wnętrza do swoich potrzeb, co sprawia, że samochód sprosta nawet najtrudniejszym zadaniom. Klasyczna elegancja oraz nowoczesne rysy dodatkowo gwarantują, że pojazd z pewnością pozostanie zauważony przez bliskie otoczenie.

Wyraźnie wyczuwalny komfort podróży

Cechą charakterystyczną Renault Trafic jest wyśmienicie zaprojektowane i rozplanowane wnętrze. Przestronny samochód jest w stanie pomieścić w wygodny sposób nawet 9 osób wraz z ich bagażami, a możliwość wielu konfiguracji przestrzeni ułatwia dalekie wyprawy.
Stolik, kanapa, łóżko oraz obrotowe siedzenia pomagają dopasować wnętrze do swoich aktualnych potrzeb, dzięki czemu żadna podróż w nieznane nie będzie już taka straszna. Automatyczna klimatyzacja utrzymuje przyjazną atmosferę we wnętrzu auta, a to bardzo istotny czynnik w trakcie długotrwałej drogi.
Warto również zwrócić uwagę na innowacyjne siedzenia w Renault Trafic - dzięki zastosowaniu zwartej pianki oraz precyzyjnemu dopasowaniu kształtów, fotele zapewniają wyśmienite podparcie boczne. Dodatkowo, aby ułatwić wielogodzinną podróż osobie prowadzącej pojazd, w samochodzie wykorzystano regulowaną w dwóch płaszczyznach kierownicę oraz wygodne podłokietniki.

Praktyczne rozwiązania

Samochód Renault Trafic odznacza się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które znacznie podnoszą komfort jazdy. Deska rozdzielcza uwzględnia wszystkie potrzeby pasażerów, zapewniając miejsce na mocowanie, podłączenie oraz ładowanie smartfonów lub tabletów. Wysokiej jakości nawigacja satelitarna Carminat TomTom troszczy się o wybór najbardziej dogodnej trasy oraz najoptymalniejszy czas przejazdu. Cechą, o której nie sposób nie wspomnieć, są również liczne schowki, które pomagają zachować ład i porządek wewnątrz auta oraz umożliwiają przechowywanie zabranych w podróż rzeczy. Miejsce to zostało tak zaprojektowane, aby było zawsze z zasięgu ręki podróżnych. Cenną funkcją, wykorzystującą kartkę Renault Hands Free, jest możliwość uruchamiania pojazdu oraz blokowania drzwi bez konieczności użycia klucza.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

W trosce o pasażerów Renault Trafic ma do zaoferowania wiele systemów oraz najlepszych technologii w zakresie bezpieczeństwa czynnego i biernego. Samochód wyposażony jest między innymi w radar cofania z czterema czujnikami, który nie tylko ułatwia parkowanie, ale również ostrzega kierowcę przed ewentualnym niebezpieczeństwem w trakcie wykonywania manewru.
Radar w bardzo łatwy sposób można wyłączyć za pomocą przycisku na desce rozdzielczej. Auto posiada również wspomaganie ruszania pod górę, które szczególnie sprawdza się przy wysokich podjazdach i dużym obciążeniu pojazdu. Specjalny ogranicznik prędkości ułatwia ustawienie stałej szybkości jazdy lub dozwolonej prędkości maksymalnej.
Przełączniki umiejscowione są w kierownicy, więc ich wykorzystanie przebiega w sposób czysto intuicyjny i nie odwraca uwagi od prowadzenia auta. Dodatkowy układ kontroli toru jazdy ESC zwiększa skuteczność napędu oraz umożliwia odzyskanie przyczepności na trudnych nawierzchniach, jak np. śnieg, błoto lub piasek.
Z myślą o najmłodszych Renault Trafic przygotowało również mocowania fotelików Isofix z możliwością dezaktywowania poduszki powietrznej pasażera.


Imponujące dane techniczne to główna wizytówka Renault Trafic.

Samochód produkowany jest w trzech wersjach silnikowych:

  • dCi 120
  • Energy dCi 145 ( występuje również z automatyczną skrzynią biegów)
  • Energy dCi 170  z automatyczną skrzynią biegów

Każda z nich odznacza się dużą wydajnością oraz oszczędnością. W zależności od wersji silnikowej, pojazd oferuje spalanie paliwa od 6,8 do 7,6 l/100km w cyklu mieszanym. Dodatkowo auto odznacza się stosunkowo niewielką emisją dwutlenku węgla, jak na tak duże gabaryty. Praktyczne oraz komfortowe Renault Trafic to zatem jednocześnie zadowalające dane techniczne oraz przystępna cena.