Renault Talisman Grandtour


Renault Talisman Grandtour to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę, przestrzeń oraz komfort jazdy. Samochód w wersji kombi o dynamicznym designie, przyciągnie niejedno spojrzenie oraz sprosta trudnym wymaganiom dnia codziennego. To pojazd, który nadąża za nowoczesną technologią oraz pozwala cieszyć się innowacyjnymi rozwiązaniami, które ułatwiają życie. Czym wyróżnia się więc na tle innych aut Renault Talisman Grandtour?

Nowoczesne i przestronne kombi

Renault Talisman Grandtour to nowoczesne kombi o wyrazistym i zdecydowanym profilu. Za sprawą charakterystycznego oraz niespotykanego układu świateł oraz ciekawej linii tylnych nadkoli, samochód wnosi wiele świeżości w rynek motoryzacyjny. Pojazd oferuje praktyczny oraz pojemny bagażnik, który został specjalnie zaprojektowany do łatwego załadunku. Dzięki płaskiej podłodze oraz niskiemu progowi, bez trudu umieścimy w nim bagaże o dużych gabarytach. Co ciekawe, dostęp do bagażnika został ułatwiony poprzez elektrycznie unoszoną pokrywę, którą można obsługiwać za pomocą ruchu stopy. Wyjątkowo przestronne, duże wnętrze sprawdza się nie tylko w trakcie codziennej jazdy, ale również w przypadku dalekich, rodzinnych podróży, wymagających komfortowych warunków. Na szczególną uwagę zasługują przednie duże fotele, posiadające możliwość podgrzewania, masażu i wentylacji, dzięki czemu samochód wznosi nasze odczucia do klasy biznes.

Bogate wyposażenie

Cechą wyróżniającą Renault Talisman Grandtour jest system MULTI – SENSE, który dostosowuje tryb jazdy nie tylko do upodobań, ale również nastroju kierowcy. Do wyboru mamy różne style jazdy – od komfortowego po dynamiczny tryb sportowy. W połączeniu ze sterowanym zawieszeniem oraz technologią 4CONTROL, auto dostarcza zupełnie nowych wrażeń z jazdy. Synchronizacja technologii, takich jak ustawienie zawieszenia, szybkość reakcji skrzyni biegów, zwrotność czterech kół skrętnych, przyspieszenie, brzmienie silnika, praca układu kierowniczego oraz oświetlenie wnętrza sprawiają, że Renault w dynamicznej wersji kombi odnajdzie się w wielu stylach jazdy.
W trosce o bezpieczeństwo podróżnych oraz ograniczenie do minimum kolizji drogowych, Renault Talisman Grandtour został wyposażony w systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Auto posiada między innymi intuicyjne technologie wspierające utrzymanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, system wspomagający nagłe hamowanie oraz ostrzegający przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Przydatną funkcją jest również wsparcie dostosowania prędkości do sytuacji zastanej na drodze, a także wspomaganie parkowania bez użycia rąk. Sterowanie wszystkimi funkcjami umożliwia intuicyjny system multimedialny R–LINK 2 z dotykowym ekranem. Posiada on możliwość stworzenia własnego profilu jazdy z treściami multimedialnymi, ustawieniami systemów wspomagających jazdę oraz nawigacji. Z pozycji programu można skomponować również własne ustawienia klimatyzacji, stacji radiowych oraz dogodnego ustawienia fotela. Każda z osób korzystających z samochodu może więc dostosować funkcję do siebie, dzięki przełączeniu się na prywatny profil.

Proponowane silniki Energy w Renault Talisman Grandtour są bardzo wydajne oraz niezawodne. Dzięki funkcji odzyskiwania energii podczas hamowania oraz systemowi Stop & Start, samochód zachowuje niskie zużycie paliwa, przy jednoczesnych wysokich osiągach i wzorcowym poziomie sprawności. W trosce o środowisko, zadbano również o zredukowanie ilości wydzielanego dwutlenku węgla.


Jaki silnik znajdzie się pod maską Twojego nowego Renault Talisman Grandtour? Wybór jest całkiem spory.

Samochód posiada 2 silniki benzynowe:

  • TCe 160 z automatyczną skrzynią biegów
2 silniki wysokoprężne:
  • dCi 160 oraz dCi 190 z automatyczną skrzynia biegów
Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA