Nowe Renault Scenic E-Tech 100% electric

CAR OF THE YEAR 2024


Pierwszy w pełni elektryczny pojazd rodzinny zaprojektowany w bardziej zrównoważony sposób. Model ten został stworzony z myślą o rodzinach o ich potrzebie swobodnego i bezpiecznego podróżowania. Renault Scenic E-Tech jest w pełni elektrycznym, nowoczesnym, pełnym przydatnych i intuicyjnych technologii modelem nowej generacji. Zbudowany jest na platformie CMF-EV. Całkowicie nowy elektryczny Scenic E-Tech będzie pierwszym pojazdem elektrycznym w gamie Renault wyposażonym w wersję wyposażenia Esprit Alpine, która dodaje mu ekscytującego, sportowego charakteru.

komfort podróżowania dla wszystkich

Dzięki płaskiej podłodze i rozstawowi osi 2,78m przestrzeń wewnątrz została zoptymalizowana w taki sposób, aby wygospodarować schowki o łącznej pojemności 38 litrów. Pasażerowie w drugim rzędzie siedzeń również nie będą narzekać na przestrzeń ze względu na promień wynoszący 278mm. Kolejnym dodatkiem w drugim rzędzie jest komfortowy podłokietnik wyposażony w 2 porty USB-C, uchwyt na tablet i miejscem na kubki. Miejsca jest mnóstwo również w bagażniku, gdzie bagaże całej rodziny bez problemu zmieszczą się w tej przestrzeni, która oferuje od 545 l do 1670 l po złożeniu tylnych siedzeń.

materiały nadające się do recyklingu w 90%

Renault Scenic E-Tech rozpoczyna podróż w kierunku nowej, bezpieczniejszej i bardziej odpowiedzialnej mobilności. Az 24% materiałów pojazdu pochodzi z recyklingu lub jest pochodzenia biologicznego, a 90% jego masy łącznie z akumulatorem nadaje się do recyklingu.Renault Scenic E-Tech 100% electric stworzony jest na nowej platformie elektrycznej z bardzo nisko położonym środkiem ciężkości co w połączeniu z silnikiem o mocy 220 KM zapewnia dynamiczną i bezpieczną jazdę. Z racji tego, że jest to model projektowany z myślą o rodzinach, jego zasięg musi spełniać pewne oczekiwania. I tym razem nie zawiedliśmy się, ponieważ dzięki pompie ciepła, która optymalizuje zarządzanie energią jego zasięg według WLTP przekracza 620 km dając możliwość na długie weekendowe rodzinne wypady. Silnik występuje w dwóch wariantach mocy - 125 kW (170 KM i 280 Nm) oraz 160 kW (220 KM i 300 Nm), a napęd przekazywany jest na przednią oś. 

Nawigacja Google obliczająca trasę uwzględnia lokalizacje stacji ładowania i sugeruje zoptymalizowaną trasę w zależności od poziomu naładowania akumulatora. Scenic E-Tech 100% electric może być ładowany w dowolnym miejscu: prądem zmiennym lub stałym, z gniazdka domowego lub na stacji szybkiego ładowania, gdzie w ciągu 30 minut doładujesz samochód do 335 km zasięgu.


Solarby

Pionierski przyciemniający szklany dach SOLARBY o łącznej powierzchni 1,65m2 to wynik współpracy z firmą Saint-Gobain. Dzięki wbudowanej technologii AmpliSky dach można przyciemniać i rozjaśniać na żądanie głosowo lub dotykowo zapewniając przy tym komfort wizualny i termiczny w każdych warunkach.


28 systemów wspomagania jazdy z human first program

Renault Scenic posiada 28 systemów wspomagania prowadzenia m.in. safety coach, który informuje kierowców w czasie rzeczywistym o potencjalnych zagrożeniach na drodze w oparciu o dane z okolicy Kolejnym, systemem jest aktywny regulator prędkości, który utrzymuje bezpieczną odległość od innych pojazdów biorąc pod uwagę natężenie ruchu i inne parametry. Renault Scenic E-Tech 100% electric wyposażony jest również w 4 kamery 360 stopni pokazujące bezpośrednie otoczenie wokół pojazdu, dzięki czemu manewrowanie będzie czystą przyjemnością.


OpenR z wbudowanym Google

System multimedialny OpenR Link zawiera ponad 50 aplikacji, dzięki czemu możesz bez wysiłku zaplanować podróż sterowaniem głosowym i cieszyć się nią razem ze wszystkimi podróżującymi. Charakterystyczna sekwencja dźwiękowa systemu multimedialnego jest klasą samą w sobie – jest to wynik niezwykłego przedsięwzięcia zespołu Renault z kompozytorem Jean-Michelem Jarre’em.

Szanowni Klienci, informujemy że w okresie wakacyjnym zmieniliśmy godziny pracy naszych salonów i serwisów. Zapraszamy do zapoznania się z informacją.

Dowiedz się więcej