Renault Scenic

Rodzinny samochód nowej generacji

W Renault wiemy jak projektować minivany które naprawdę chwytają za serce. To przecież my stworzyliśmy ten segment, wprowadzając w 1996 Renault Scenic. Nowy Scenic, podobnie jak jego poprzednie generacje, na nowo definiuje pojęcie auta rodzinnego. Tym razem jest to auto, które w świadomy sposób łączy najlepsze cechy minivana (wygoda wnętrza), crossovera (wyższy prześwit) oraz auta kompaktowego (niewielkie wymiary zewnętrzne), dzięki czemu spełnia naprawdę różne potrzeby.
Nie sposób nie wspomnieć o wnętrzu Scenica, które można aranżować w praktycznie dowolny sposób. Zbudowane zostało na zasadzie modułów, więc szybko znajdziesz najlepsze rozwiązanie, dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb. Czy to wyprawa na drugi koniec Europy z pięcioma osobami na pokładzie czy też przewiezienie nowej pralki z marketu do domu - wnętrze Renault Scenic bez problemu daje radę w każdej sytuacji.

Nowoczesny design i bogate wyposażenie

Tylko spójrz na to nadwozie. Jadąc takim autem nie da się pozostać niezauważonym. Nowy Scenic to zupełnie zmienione kształty i nowe, zmysłowe proporcje. To auto, które niczym magnes przyciąga spojrzenia innych uczestników ruchu. Jednobryłowa, idealnie spójna sylwetka, wyróżnia Scenica spośród innych rodzinnych vanów. Płynnie narysowana linia nadwozia, w połączeniu z 20-calowymi obręczami kół (standard w każdej wersji) sprawiają, że auto nie tylko wygląda niezwykle nowocześnie, ale również bardzo dynamicznie. A gdy dodamy do tego jeszcze dwukolorowe nadwozie to uzyskamy samochód rodzinny, który na tle konkurencji wygląda po prostu zjawiskowo.
Na uwagę zasługuje także niezwykle bogate wyposażenie standardowe Renault Scenic. Już podstawowa wersja ZEN posiada automatyczną, dwustrefową klimatyzację oraz 6 poduszek powietrznych, a także system dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC) czy wspomagający nagłe hamowanie (AFU).

Komfort i bezpieczeństwo

Gdy jedziesz z rodziną, bezpieczeństwo i komfort to czynniki absolutnie priorytetowe. To dlatego zadbaliśmy o to, aby nowy Renault Scenic został wyposażony w cały szereg rozwiązań, które zapewnią wygodę Tobie oraz Twoim najbliższym. A poza tym, decydując się na Scenica otrzymasz w standardzie liczne systemy bezpieczeństwa, takie jak choćby:
• System wykrywania zmęczenia
• Wspomaganie hamowania
• System kontroli martwego pola
• Aktywny regulator prędkości
O wygodę Twoją i osób, które z Tobą jadą zadba system nagłośnienia, opracowany przez firmę Bose. To krystalicznie czysty dźwięk, dzięki czemu poczujesz się niczym w sali koncertowej. System głośników został opracowany z myślą właśnie o wnętrzu Scenica, więc każda podróż stanie się źródłem niezapomnianych doznań dźwiękowych.
Perfekcyjnie wyprofilowane fotele to pewność komfortowego podróżowania, nawet na dalekich trasach. Przednie siedzenia oparte są o piankę o podwójnej gęstości, więc zapewniają komfort i wygodę przez cały czas. Oprócz tego zostały tak wymodelowane, aby zapewniać doskonałe podparcie boczne, więc nawet dynamiczna jazda po zakrętach nie wpłynie w żaden sposób na Twój komfort. Dodatkowo fotel kierowcy może być wyposażone w podgrzewanie.Jakie jednostki napędowe znajdziesz pod maską Renault Scenic? Spójrzmy na dane techniczne. Do rodzinnego charakteru tego auta najlepiej pasują jednostki wysokoprężne. To właśnie one świetnie sprawdzą się podczas dalekich wyjazdów, gdy Scenic będzie załadowany po sam dach. Zapewnią autu doskonałą dynamikę, rozsądnie obchodząc się przy tym z paliwem. Do wyboru masz następujące silniki wysokoprężne:

• dCi 120 KM
• dCi 150 KM również w wersji z automatyczną skrzynią biegów

Wolisz silniki benzynowe? Nie ma problemu. W palecie jednostek napędowych Scenica znajdziesz

• Silnik TCe 140 KM również w wersji z automatyczną skrzynią biegów

• Silnik TCe 160 KM również w wersji z automatyczną skrzynią biegów


Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA


Szanowni Państwo informujemy, że w dniach 07.01 - 15.01 Stacja Kontroli Pojazdów w RRG Warszawa Puławska pracuje od pn-pt w godzinach 9.00-17.00, w dniach 01-31.01 Stacja Kontroli Pojazdów RRG Warszawa Aleje Jerozolimskie pracuje od pn-pt w godzinach 8.00-16.00, sobota nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.