Renault Megane R.S. Trophy-R

Świetne osiągi MEGANE R.S. Trophy-R mają swój początek w projekcie.

MEGANE R.S. Trophy-R został zaprojektowany jako samochód wyścigowy o rekordowo niskiej masie, wyjątkowej aerodynamice i genialnej przyczepności. Jest to najmocniejszym pojazdem seryjnym, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez Renault Sport.


Wyjątkowy


Limitowana seria 500 numerowanych egzemplarzy Nowego Megane R.S. Trophy-R na świecie w tym 12 w Polsce, to odzwierciedlenie ekstremalnego podejścia do samochodu sportowego. Jego wyjątkowe osiągi oparte są o najlepsze technologie Renault Sport i elementy wyposażenia dostarczone przez topowych dostawców ze świata motorsportu.

Specjalne elementy wyposażenia wybrane do Nowego Megane R.S. Trophy-R pochodzą od najlepszych specjalistów w dziedzinie sportów samochodowych.


Pokrywa silnika z kompozytu, wzmocniona włóknem węglowym, karbonowy tylny dyfuzor, tytanowy układ wydechowy Akrapovic®.
Zastosowanie ultralekkich materiałów stosowanych przez Renault Sport przyczynia się do znacznego zmniejszenia masy.

Rezultat: redukcja do 130 kg w porównaniu do Megane R.S. Trophy.


Nowy Megane R.S. Trophy-R jest wynikiem ekstremalnych badań aerodynamicznych w celu zoptymalizowania przepływu powietrza i poprawy docisku.Wloty powietrza NACA na masce w połączeniu z dolnymi wlotami powietrza przyczyniają się do optymalizacji chłodzenia silnika. Przednia listwa aerodynamiczna wzmacnia docisk przodu i wygładza strumień powietrza pod samochodem. Dodatkowe doloty powietrza do hamulca zapewniają optymalną wentylację w sportowych warunkach jazdy.
Tylny, karbonowy dyfuzor z delikatnie zakrzywionymi łopatkami jest rozwiązaniem zapożyczonym wprost z F1 ©.


Bezkompromisowe osiągi dla doświadczonych kierowców.


Nowy Megane RS Trophy-R wyposażony jest w dedykowane zawieszenie Cup, które przesuwa granice przyczepności i prędkości wyjścia z zakrętu: oś przednia z niezależnym sworzniem, ujemne pochylenie kół przednich (-2,05°), lekka oś tylna, samoblokujący mechanizm różnicowy Torsen®, regulowane amortyzatory Öhlins®, dwu-materiałowe tarcze hamulcowe, zaciski Brembo®.

Szanowni Państwo informujemy, że w dniach 13-30 kwietnia Dział Części Zamiennych w RRG Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie czynny w godzinach 9.00-17.00. Za utrudnienia przepraszamy.