Renault Kangoo VAN VAN-em roku 2022

NOWE RENAULT KANGOO VAN ZDOBYWA MIĘDZYNARODOWĄ NAGRODĘ VAN OF THE YEAR 2022

Nowe Renault Kangoo Van zostało uhonorowane tytułem International Van Of The Year (IVOTY) 2022 przez jury złożone z 24 europejskich dziennikarzy.

Nowa, innowacyjna furgonetka Renault, zyskała uznanie jako najlepszy wybór spośród 14 lekkich samochodów dostawczych wprowadzonych na rynek przez ostatnie dwanaście miesięcy. Nowe Kangoo Van, wyposażone w drzwi boczne Open Sesame by Renault umożliwiające dostęp boczny do wnętrza o szerokości nawet 1,45 metra, wnosi pomysłową i użyteczną innowację nieznaną dotychczas na rynku. Renault odbiera nagrodę IVOTY już po raz czwarty po tytułach uzyskanych przez model Master w 1998 roku, Trafic w 2002 roku i Kangoo Z.E. w 2012 roku.

Od wprowadzenia na rynek w 1997 roku Renault wyprodukowało na całym świecie 4,3 miliona samochodów Kangoo trzech generacji w wersji osobowej i dostawczej.


NOWE KANGOO VAN – INNOWACYJNA FURGONETKA

Nowe Kangoo Van jest przeznaczone przede wszystkim dla klientów flotowych, małych, ale wymagających firm usługowych i sklepów. Dla tych którzy szukają samochodu na miarę ich potrzeb, wyposażonego w najnowsze technologie i nowatorskie rozwiązania ułatwiające pracę. Ta innowacyjna furgonetka o atletycznej i dynamicznej stylistyce oferuje:

• Ułatwiony załadunek bagaży dzięki innowacyjnemu i niespotykanemu na rynku systemowi Open Sesame by Renault z najszerszym dostępem z boku na rynku (1,45 m) dzięki wyeliminowaniu środkowego słupka po stronie pasażera. Nowe Kangoo Van jest wyposażone również w system Easy Inside Rack – składany stelaż, który pozwala lepiej wykorzystać strefę ładunkową i umieścić długie przedmioty pod dachem.

• Najwyższy poziom parametrów w tej kategorii – pojemność przestrzeni ładunkowej sięgająca 3,9 m3 w standardowej wersji, ładowność 600 kg, w opcji nawet 800 kg oraz możliwość holowania przyczepy o masie 1 500 kg.

• Nowoczesne, estetyczne i ergonomiczne wnętrze kabiny o podwyższonym komforcie termicznym i akustycznym, schowki o łącznej pojemności 60 litrów oraz jako opcja możliwość przewozu w kabinie dwóch pasażerów obok kierowcy. Konfiguracja ta pozwala na przekształcenie kabiny w mobilne biuro po złożeniu oparcia środkowego fotela.

• Najnowszej generacji urządzenia do komunikacji z nowym systemem multimedialnym Renault EASY LINK z 8- calowym ekranem, ergonomiczna stacja dokująca do smartfona, bezprzewodowa ładowarka 15 W, karta Renault hands-free zapewniająca łatwy i bezpieczny dostęp do pojazdu oraz 2 gniazda USB i 2 gniazda zasilające 12 V.

• Szeroka gama systemów wspomagających prowadzenie najnowszej generacji, w tym asystent stałego monitorowania strefy za samochodem, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, układ kontroli stabilności przyczepy czy też system monitorowania martwego pola oraz asystent utrzymania pasa ruchu.

• Gama wydajnych silników benzynowych 1.3 TCe i wysokoprężnych 1.5 Blue dCi dostępnych z mechaniczną skrzynią 6-biegową. Wiosną 2022 roku Nowe Kangoo Van będzie także dostępne w wersji z napędem elektrycznym „E-Tech”, a w późniejszym terminie pojawi się wersja z przedłużonym rozstawem osi.